https://kuponindirimleri.net/wp-content/uploads/2021/04/indirim-kodu1.jpghttps://kuponindirimleri.net/wp-content/uploads/2021/04/indirim-kodu1.jpghttps://kuponindirimleri.net/wp-content/uploads/2021/04/indirim-kodu1.jpghttps://kuponindirimleri.net/wp-content/uploads/2021/04/indirim-kodu1.jpghttps://kuponindirimleri.net/wp-content/uploads/2021/04/indirim-kodu1.jpgRamazan İndirim Kodları!

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte özellikle  covid-19 pandemisi nedeni ile insanlar bu yıl oruçlarını evlerde tutuyor.  Kovid 19 sürecinde evlerimizde oruçlarımızı açacağız bu nedenle evlerimize ramazanda hem iftar hem de sahur için alışveriş yapacağız.  Gerek sağlığımız gerekse daha az kalabalık içinde kalmaktansa internet üzerinden ramazan kolisi siparişleri verebilirsiniz. Hem sosyal mesafe kurallarına uyup daha az insan ile muhatap olarak alışverişinizi yapabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda ramazan alışverişinizde kullanabileceğiniz indirim kodu ile alışveriş imkanlarından bahsedeceğiz.

Ramazan ayında oruçlu iken yapılan alışverişlerde dikkat etmek çok önemlidir. Peki ramazan alışveriş önerileri nelerdir, sizlere hem sahur hem de iftar da en çok tercih edilen besinlerin listesini yapacağız. İlk olarak bir ramazan alışverişinde veya bir ramazan kolisinde olması gereken ürünler nelerdir önce bu konuda bir liste yapalım.

1. Tuz ; Hemen hemen her yemekte kullandığımız bir ürün olduğundan eğer evinizde var ise almanıza gerek yok ama genelde ramazan kolilerinin içinde mevcut halde oluyor. Tansiyon şeker hastaları lütfen tuz kullanımına dikkat ediniz.

2. Çay ;Ramazanda gerek sahur da gerekse iftar sonrası vazgeçilmez içkimiz. Olmazsa olmazlar arasında

3. Kahve ;  Akşamları yemekten sonra kahve içmeyi sevenlerin kesinlikle aldığı ürünlerdir. Türk kahvesi olarak bir çok ramazan kolisinde mevcut durumdadır.

4. Un ; Evde kendiniz pide/ekmek yapımı için kullanabilir veya iftar sonrası için atıştırmalıklar kekler börekler için kullanabilirsiniz.  Ramazan kolileri içerisinde mutlaka un bulunmaktadır.

5. Toz şeker, küp şeker ; Gerek yemeklerde gerekse içeceklerde kullanılmaktadır. Evinizde mevcut ise ramazan alışverişinize dahil etmenize gerek yok.

6. Kuru Fasulye, mercimek, nohut gibi bakliyatlar ; Ramazanda ana yemekler olarak kullanılabildiğinden olabildiğince çeşitli yapmanız daha iyi sofralar hazırlamanız olanak tanımakta.

7. Makarna ; İftar sofralarında pirinç veya bulgurun yerine kullanılabiliyor. Fiyatı makul olduğu ve raf ömrü uzun olduğu için çokca tercih edilebilir.

8. Pirinç, bulgur ; Ortalama 3er kilo olması 4 kişilik bir aileye neredeyse ramazanı bitiricek duruma getirebilir. Ramazan kolisinde dikkat edebilirsiniz.

9. Salça ; Çoğu yemekte kullanılır.

10. Konserveler ; Salata için haşlanmış mısır, turşu,biber,ton balığı gibi konserveler tercih edilebilir.

11. Sıvı yağ ve katı yağ ; Bolca olması gereken ürünlerdir.

12. Reçel ; Kahvaltılık olarak sahurda çok tercih edilir. Fazla tüketilmemesi önerilir.

13. Kakaolu fındık kreması çeşitleri  : Kahvaltılık olarak sahurda çok tercih edilir. Fazla tüketilmemesi önerilir.

14. Kuruyemiş ; Gerek sahur için gerekse iftar sonrası ikramlarınızda kullanılabilir.

Şimdi aşağı yukarı ramazan alışverişimizde ne alacağımızı veya ne tarz bir hazır koli alacağımızı belirledik peki nereden alacağız. Ülkemizde faaliyet gösteren büyük sitelerde hazırlanmış ramazam kolileri mevcut. Trendyol,Hepsiburada,N11 gibi bir çok sitede hazır kolileri bulabilirsiniz.

 

Alışverişlerinizde kullanabileceğiniz  indirim kodu hakkında bilgilendirme yapacağız.  İndirim kuponları sayesinde Trendyol,Hepsiburada,N11 sitelerden yapacağınız alışverişlerde %10-%20 gibi indirimli tutarlarda alışveriş yapabilirsiniz.

 

Author Description

admin

No comments yet.

Join the Conversation